Link copiado al portapapeles
#Futbol

Samuel Eto’o suspendido por criticar al Antaluaspor


Samuel Eto’o fue suspendido por el Antaluaspor de Turquía debido a que el jugador acusó a Ali Safak Ozturk, presidente del club, por no respetarlo debido a su color de piel.

A través de su cuenta en Instagram, Eto’o escribió: “No me voy a rebajar al nivel que he sufrido. Estoy en este deporte desde hace 18 años” y agregó una captura de pantalla de su palmarés publicado en Wikipedia.

Previamente, el presidente del Antaluaspor declaró que “ningún jugador está por encima de los intereses del equipo. Cada uno debe ser consciente de su posición”.

Hatırlatma… Bilemiyorum; belkide bazıları “siyahi” olduğum için saygı duymuyorlardır. Ama ben bu oyuna gelerek bulunduğum seviyeden inmeyeceğim. Futbolda 18. Yılımı doldurdum. Bu 18 yıl boyuncada işimi herzaman sonsuz şevk ve yürekle yaptım. Kazandığım bütün bu kupalar, ödüller, başarılar bundandır. Kazanmayada devam edeceğim. Gerek Antalyaspor gerekse Antalyaspor’un menfaatleri için, asla kavga etmeyeceğim. Çünkü benim için önemli olan tek şey; formasını taşıdığım Antalyaspor. Burdan kavga etmekten korktuğum algısı oluşmasın. “Bazıları”, “bazılarını” adımı kirletmek adına yazılar yazmak için satın almış olsalarda… Saygı! Birbirimize saygı duymalıyız. Saygı göstermeyen, saygı göremez…Adrenaline

Una foto publicada por Samuel Eto’o (@setoo9) el

La controversia que generó el mensaje del futbolista lo obligó a postear una segunda imagen en la que aseguró que sus palabras no iban dirigidas hacia Safak Ozturk. Sin embargo, la sanción permanecerá hasta nuevo aviso.

 

Bugün instagram hesabımdan yayınlamış olduğum bir mesaj ile ilgili bir konuyu netleştirmek isterim; yayınlamış olduğum mesaj hiç bir şekilde kardeşim ve başkanım Ali Şafak ile ilgili değildir. Eğer bu ülkede, bu ülkedeki taraftarlar yıllar önce İspanya’da yaşadığım bir problem ile ilgili beni tüm yüreklilikleriyle destekledilerse, bu tarz bir konuyu bu ülkenin insanını kastederek gündeme getirmem mümkün değildir. Mesajım yıllardır bana nedensiz yere yıkıcı eleştiriler yapan, o eleştirdikçede kupalar kazandığım kendini bilmez bir kişiye idi. Sana tekrar söylüyorum; Antalyaspor’un ilk 4 maçını kullanarak, “birilerini” satın alarak beni eleştirmeye devam etme. Takım arkadaşlarım,antrenörlerim, idari kadrom ve başkanım Ali Şafak önderliğinde, bu sene için koymuş olduğumuz hedeflerimizi başaracağız. Ama şunu bilmelisinki ben korkak değilim. Bana her saldırdığında, cevabımı vereceğim. Irkıma yapmış olduğun çirkin saldırıya gelince; tekrar söylüyorum, 18 yıldır bu işin içindeyim. Geldiğim yer belli, en iyisini yapmak için hala savaşıyorum.❤️❤️❤️Adrenaline

Una foto publicada por Samuel Eto’o (@setoo9) el

Link copiado al portapapeles

Adriana Barrón

Periodista. Deportes todo el día, todos los días. Cubro futbol femenil desde 2012. Fan del basquetbol. @adribarronr